Fibaro ul: Legionów 12, 62-800 Kalisz, tel. +48 668 497 824

 

wp-content/uploads/zdjecia-www/top_system.jpg

 

Fibaro Kalisz – inteligentne instalacje Kalisz

Fibaro – „z czym to się je”?

Fibaro to niezwykle nowoczesny, zaawansowany technologicznie, a także w pełni inteligentny system zarządzania budynkiem. Umożliwia on bezprzewodowe, a co za tym idzie sprawne i szybkie sterowanie urządzeniami domowymi, a także ich całkowitą integrację w jedną, komfortową i oszczędną sieć, której działanie opiera się na Z-WaVe.).

Jakie funkcjonalności kryje w sobie to nowoczesne rozwiązanie?

System Fibaro umożliwia nam sterowanie:

 • Oświetleniem;
 • Roletami oraz markizami;
 • Większością urządzeń załącz/wyłącz;
 • Ogrzewaniem;
 • Klimatyzacją;
 • Bramą wjazdową oraz garażową;
 • Zraszaczami ogrodowymi;
 • Innymi urządzeniami elektrycznymi;
 • Integrację z systemem alarmowym.

Fibaro umożliwia nam ściemnianie zarówno oświetlenia LED, jak i specjalnych, przystosowanych do tego żarówek energooszczędnych. Miniaturowe moduły instalowane są w standardowej puszce. Można powiedzieć, że wystarczy kilka chwil aby cały dom zmienił się w nowoczesny, inteligentny budynek XXI wieku. Dodatkową zaletą systemu Fibaro jest jego pochodzenie. Instalacja produkowana jest w całości w Polsce, a dokładniej w fabryce w Poznaniu. Na dzień dzisiejszy jest to jedyny system, którego cena jest w pełni adekwatna do jakości.

wp-content/uploads/zdjecia-www/sys_interface.png

Dlaczego system Fibaro sprawdzi się również w Twoim domu?

 

 • Prezentowany przez nas system można w dowolny sposób rozbudowywać o kolejne moduły;
 • Montaż systemu nie wymaga kucia ścian i osadzania w nich dodatkowych przewodów;
 • Montaż nie wymaga wcześniejszych projektów np. na etapie budowy;
 • Sterowanie systemem za pomocą telefonu, tabletu, komputera;
 • System działa z każdym typem włączników, klawiszy oraz przełączników;
 • Użytkownik systemu może ustawić nieograniczoną ilość scen.

 

 

wp-content/uploads/zdjecia-www/top_instalacja.jpg

 

Prosta, szybka, bezinwazyjna – instalacja systemu

Niewątpliwą zaletą Fibaro jest brak konieczności kucia ścian czy też gruntownego remontu w celu osadzenia przewodów elektrycznych oraz magistralnych. Komunikacja odbywa się wyłącznie bezprzewodowo (sieć MESH), a co za tym idzie system jest praktycznie nie do zniszczenia. Każde urządzenie pełni jednoczesną rolę nadajnika oraz odbiornika – jest w stanie nie tylko nadawać, ale również odbierać komendy sterujące.

 

Konstrukcja na miarę XXI wiekuwp-content/uploads/zdjecia-www/reka.jpg

Moduły Fibaro cechują się kompaktowym, a zarazem optymalnym kształtem. Element posiada jedynie 15,9 mm grubości, 42,5 mm szerokości oraz 37 mm wysokości. Obecnie jest to najmniejsze urządzenie tego typu na świecie. Nie da się również ukryć, że całość cechuje się wysoką estetyką i niebywałą elegancją.

Dużym ułatwieniem jest możliwość sterowania systemem za pomocą komputera, telefonu bądź panelu dotykowego niemal z każdego miejsca na Ziemi.

 

 

Ukryte koszty?

Instalacja systemu Fibaro nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. W zestawie znajduje się aktualizowane na bieżąco oprogramowanie do HC. Rozwiązanie to nie wymaga również od nas konieczności zakupu paneli sterujących. Aby swobodnie korzystać z funkcjonalności systemu wystarczy nam iPad bądź tablet. Magistrala główna samodzielnie monitoruje stan podłączonych do niej urządzeń i w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa bądź nieprawidłowości wysyła na posiadane przez Ciebie urządzenie odpowiedni komunikat. 

Fibaro Kalisz oferuje Ci… KOMFORT

System Fibaro cechuje się wyjątkowo ekskluzywnym, a zarazem niezwykle prostym w obsłudze interfejsem. Jak to działa?

System bez trudu rozpozna pojazd użytkownika, a także wykona zaprogramowane wcześniej czynności – rozjaśni oświetlenie, otworzy bramę garażową, a także włączy światło w samym garażu.

Fibaro to wyjątkowo komfortowy system, którego obsługa i sterowanie może odbywać się w dowolnym miejscu na świecie. W tym celu wystarczy wyłącznie urządzenie z panelem dotykowym.

 

Fibaro Kalisz oferuje Ci… BEZPIECZEŃSTWO

 

W przypadku zdarzenia losowego np. pożaru, a co za tym idzie całkowitego zniszczenia centrali, system nadal będzie działał bez zarzutu – wykona zaprogramowane wcześniej procedury bezpieczeństwa za pomocą asocjacji urządzeń.

Przykładowo:

Czujnik wykrył wysokie stężenie tlenku węgla. System automatycznie włączy rekuperację na najwyższy możliwy poziom. W każdym pomieszczeniu zostaną włączone światła, a sygnalizatory będą nieustannie ostrzegać o niebezpieczeństwie. Nie ma żadnych szans, by niebezpieczeństwo nie zostało zauważone przez domowników.

Można powiedzieć, że prezentowany przez nas system sam dba o bezpieczeństwo i spokojny sen wszystkich domowników. Oczywiście użytkownik może w każdym momencie podglądać sytuację w domu za pośrednictwem telefonu, tabletu bądź komputera. W czasie awarii np. zalania wodą, pożaru, a także wizyt nieproszonych gości system wyśle specjalny komunikat na przypisane wcześniej urządzenie np. telefon.

Uwaga! System Fibaro bez trudu symuluje obecność w domu, co jest niezwykle przydatne w czasie dłuższych bądź weekendowych wyjazdów. Inteligentne urządzenie dostosuje swoje zachowanie do pory dnia oraz warunków atmosferycznych panujących za oknem.

wp-content/uploads/zdjecia-www/title_interfejs (1).png

System Fibaro, jako jedyny na rynku posiada prosty, czytelny interfejs graficzny. Za jego pośrednictwem możemy w dowolnej chwili zmienić zależności, sceny oraz całą inteligencję systemu z dowolnego komputera.

 

wp-content/uploads/zdjecia-www/hc2_panele.png

Nowy, praktyczny interfejs umożliwia wygodne sterowanie wieloma urządzeniami realizującymi tą samą funkcje – ogrzewania, klimatyzowanie, podlewanie. Za pomocą paneli bez trudu zaprogramujemy harmonogram działań wszystkich urządzeń, w zależności od pory dnia oraz dnia tygodnia.

Lokalizacja członków rodziny

Denerwują Ciebie ciągłe pytania „Gdzie jesteś?” „Co robisz?” „Kiedy wrócisz do domu?” Nowa funkcjonalność systemu Fibaro umożliwia uzyskanie odpowiedzi na te pytania, bez konieczności konsultacji z członkiem rodziny.

Zaawansowane sceny

Nowy interfejs systemu Fibaro umożliwia tworzenie scen zaawansowanych. Sceny możemy uzależniać od dowolnych zmiennych, definiowanych przez użytkownika. Od dziś można dowolnie programować funkcjonalności systemu, tworząc skomplikowane układy logiczne.