Nasza firma zajmuje się instalacją wysokiej klasy systemów alarmowych – począwszy od prostych systemów, aż po systemy rozbudowane z kompleksową ochroną obiektu (czujniki czadu, dymu, gazu, zalania etc.).

Wykonujemy między innymi:

 • Instalacje alarmowe;
 • Instalacje wykrywania oraz sygnalizacji pożaru;
 • Systemy odcinające zasilanie, gaz, prąd;
 • Instalacje telewizji przemysłowej;
 • Instalacje kontroli dostępu oraz czasu pracy;
 • Instalacje oddymiające.

 

System alarmowy

System alarmowy stał się standardowym elementem wyposażenia każdego domu czy biura. Jednak samo jego posiadanie nie odstrasza potencjalnego włamywacza. Często popełniane błędy takie jak: złe rozmieszczenie urządzeń, błędy w programowaniu czy brak stałych przeglądów systemu spowodowały, że złodzieje przestali obawiać się alarmów.

Właściwe zaprojektowany system alarmowy jest niezwykle istotnym elementem bezpieczeństwa każdego obiektu. Każdą instalację alarmową poprzedzamy szczegółową analizą potrzeb naszego klienta i oceną zagrożenia, uwzględniając jednocześnie specyfikę poszczególnych obiektów. Na tej podstawie przygotowujemy indywidualny projekt oraz ofertę odpowiadającą Państwa wymaganiom oraz potrzebom.

Bezprzewodowy alarm – sprzymierzeniec domu

Statystyki policyjne dowodzą, że alarm jest jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczania domu przed wizytą „nieproszonych gości”. Dynamiczny rozwój technologii pozwala tworzyć praktyczne, bezprzewodowe rozwiązania, w tym domowy system alarmowy. Szybka, a zarazem czysta instalacja sprawia, że obecnie może ją mieć każdy z nas. Na uwagę zasługuje duża łatwość rozbudowy urządzenia w przyszłości. Łączność radiowa ułatwia dopasowanie funkcjonalności do zmian w aranżacji pomieszczeń.

 

Pewna ochrona  = 3 etapy zabezpieczenia

Na etapie projektowania systemu alarmowego zawsze proponujemy klientom rozwiązanie oparte na 3 etapach zabezpieczenia. Są to:

 1. Czujki ruchu wewnątrz obiektu,
 2. Zabezpieczenie okien i drzwi,
 3. Czujki zewnętrzne.

Ochrona nie tylko przed intruzami

Profesjonalny system alarmowy posiada specjalne czujki gazu, których zadaniem jest wykrywanie zagrożenia oraz uruchomianie wentylacji w pomieszczeniu, w którym ulatnia się gaz. Dotyczy to zwłaszcza pomieszczeń, które są w największym stopniu zagrożone na taką ewentualność – kotłowni oraz garażu. Podobnie działają czujki zalania wodą, umieszczone w pomieszczeniach z instalacjami sanitarnymi – wykrycie nieszczelności wiąże się z zamknięciem dopływu wody oraz odpowiednią informacją zwrotną na podany numer telefonu. Czujki dymu odpowiedzialne są za wykrywanie ognia. Szybka interwencja chroni domowników przed niebezpieczeństwem.

Kilka słów o urządzeniach

Do instalacji alarmowych wykorzystujemy nowoczesny sprzęt najwyższej jakości, głównie z wykorzystaniem central SATEL. W skład systemu alarmowego wchodzi:

 • Centrala alarmowa
 • Czujniki ruchu
 • Czujniki udarowe
 • Czujniki dymu
 • Czujniki czadu,
 • Czujniki gazu ziemnego, lpg, gazów usypiających (np. chloroformu)
 • Czujniki zalania
 • Czujniki zbicia szyby
 • Czujniki kontaktronowe
 • Sygnalizatory zewnętrzne i wewnętrzne
 • Moduły komunikacyjne i głosowe
 • Zestaw antynapadowy

Jak wykonujemy???

 

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne zostały stworzone, aby umożliwić użytkownikom zdalne sterowanie systemem alarmowym SATEL i automatyką domową z dowolnego miejsca na świecie za pomocą telefonów komórkowych, smartfonów czy tabletów

Tajemnica zawodowa w bezpiecznych rękach!

Korzystając z naszych usług mają Państwo pewność maksymalnej dyskrecji. Posiadamy licencje pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zagwarantowany umową.

Dlaczego stały serwis systemu alarmowego jest tak ważny?

Bardzo ważnym elementem niezawodnego systemu alarmowego jest właściwa konserwacja. Polega ona na okresowym sprawdzeniu działania systemu, stanu połączeń i mocowania czujników, ich ustawienia, działania samych czujników, stanu akumulatora, prądu ładowania, sprawdzenie ustawienia optyki (gdy zastosowane są tory podczerwieni). Sprawdzenie działania sygnalizatorów (sygnał dźwiękowy i świetlny), sprawdzenie działania urządzeń radiowych.

UWAGA! Prawidłowo wykonany system alarmowy, przez osobę posiadającą niezbędne uprawnienia, gwarantuje wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela!

Co więcej konserwacja systemu jest również wymagana przez firmy ubezpieczeniowe.

Przykładowy zapis regulaminu jednego z ubezpieczycieli:

„elementy systemów alarmowych, sposób ich połączenia w system oraz zainstalowania, wraz z metodą transmisji sygnału alarmowego, zastosowane do ochrony ubezpieczonych budynków/lokali, muszą być utrzymane w sprawności technicznej mieć zapewnioną bieżącą konserwację i przegląd co najmniej raz w roku przez wyspecjalizowaną firmę”.